Tidigare kommittéer

2017
Samuel Bengmark, Göteborg – ordförande
Linda Mattsson, Karlskrona – vice ordförande
Mikael Cronhjort, Stockholm – sekreterare
Hoda Ashjari, Linköping
Cecilia Christiansen, Stockholm
Cecilia Eriksson, Solna
Marcus Gustafsson, Göteborg
Ola Helenius, Örebro – sekreterare
Ulrika Ryan, Malmö
Anders Szepessy, Stockholm
Anna Wedestig, Luleå
Sakarias Åkerman, Uppsala
SKMs årsberättelse för år 2017

2016
Samuel Bengmark, Göteborg – ordförande
Linda Mattsson, Karlskrona – vice ordförande
Mikael Cronhjort, Stockholm – sekreterare
Hoda Ashjari, Linköping
Cecilia Christiansen, Stockholm
Cecilia Eriksson, Solna
Marcus Gustafsson, Göteborg
Ola Helenius, Örebro – sekreterare
Ulrika Ryan, Malmö
Anders Szepessy, Stockholm
Anna Wedestig, Luleå
Sakarias Åkerman, Uppsala
SKMs årsberättelse för år 2016

2015
Samuel Bengmark, Göteborg – ordförande
Linda Mattsson, Karlskrona – vice ordförande
Mikael Cronhjort, Stockholm – sekreterare
Hoda Ashjari, Linköping
Cecilia Christiansen, Stockholm
Cecilia Eriksson, Solna
Marcus Gustafsson, Göteborg
Ola Helenius, Örebro – sekreterare
Ulrika Ryan, Malmö
Anders Szepessy, Stockholm
Anna Wedestig, Luleå
Sakarias Åkerman, Uppsala
SKMs årsberättelse för år 2015

2014
Samuel Bengmark, Göteborg – ordförande
Ola Helenius, Örebro – sekreterare
Anders Szepessy, Stockholm
Hoda Ashjari, Linköping
Ingrid Olsson, Västerås
Kristina Juter, Kristianstad
Roland Näsström, Umeå
Sakarias Åkerman, Uppsala
Susanne Gennow, Stockholm
Verksamhetsberättelse 2014

2013
Samuel Bengmark, Göteborg – ordförande
Ola Helenius, Örebro – sekreterare
Anders Szepessy, Stockholm
Erika Stadler, Stockholm
Hoda Ashjari, Linköping
Ingrid Olsson, Västerås
Kristina Juter, Kristianstad
Milagros Izquiedos, Linköping
Roland Näsström, Umeå
Sakarias Åkerman, Uppsala
Susanne Gennow, Stockholm
SKMs årsberättelse för år 2013

2012
Samuel Bengmark, Göteborg – ordförande
Ola Helenius, Örebro – sekreterare
Anders Szepessy, Stockholm
Andreas Gunnarsson, Uddelvalla
Erika stadler, Stockholm
Hoda Ashjari, Linköping
Ingrid Olsson, Västerås
Kristina Juter, Kristianstad
Milagros Izquiedos, Linköping
Roland Näsström, Umeå
Sakarias Åkerman, Uppsala
Susanne Gennow, Stockholm
SKMs årsberättelse för år 2012

2011
Samuel Bengmark, Göteborg – ordförande
Ola Helenius, Örebro – sekreterare
Anders Szepessy, Stockholm
Andreas Gunnarsson, Uddelvalla
Erika stadler, Stockholm
Hoda Ashjari, Linköping
Ingrid Olsson, Västerås
Kristina Juter, Kristianstad
Milagros Izquiedos, Linköping
Roland Näsström, Umeå
Sakarias Åkerman, Uppsala
Susanne Gennow, Stockholm
SKMs årsberättelse för år 2011

2010
Torbjörn Lundh, Göteborg – ordförande
Ingrid Olsson, Västerås – vice ordförande
Lars Mouwitz, Göteborg – sekreterare
Andreas Gunnarsson, Uddevalla.
Andreas Ryve, Västerås (frånv 2009),
Christer Bergsten, Linköping
Elisabeth Norström,
Kristina Juter, Kristianstad
Milagros Izquierdo, Linköping
Per Berggren, Stockholm
Susanne Gennow, Stockholm
Verksamhetsberättelse saknas

2009
Torbjörn Lundh, Göteborg – ordförande
Ingrid Olsson, Västerås – vice ordförande
Lars Mouwitz, Göteborg – sekreterare
Andreas Gunnarsson, Uddevalla.
Andreas Ryve, Västerås (frånv 2009),
Christer Bergsten, Linköping
Elisabeth Norström,
Kristina Juter, Kristianstad
Milagros Izquierdo, Linköping
Per Berggren, Stockholm
Susanne Gennow, Stockholm
Verksamhetsberättelse 2009

2008
Torbjörn Lundh, Göteborg – ordförande
Ingrid Olsson, Västerås – vice ordförande
Lars Mouwitz, Göteborg – sekreterare
Andreas Gunnarsson, Uddevalla.
Andreas Ryve, Västerås (frånv 2009),
Christer Bergsten, Linköping
Elisabeth Norström,
Kristina Juter, Kristianstad
Milagros Izquierdo, Linköping
Per Berggren, Stockholm
Susanne Gennow, Stockholm
Verksamhetsberättelse 2008

2007
Clas Löfwall, Stockholm – ordförande
Lars Mouwitz, Göteborg – sekreterare
Mats Andersson, Göteborg
Lisa Björklund
Bengt Åhlander
Susanne Gennow, Stockholm
Ingrid Melinder
Per Berggren
Per-Anders Ivert
Eva Norström
Christer Bergsten, Linköping
Verksamhetsberättelse 2007

2006
Clas Löfwall, Stockholm – ordförande
Lars Mouwitz, Göteborg – sekreterare
Mats Andersson, Göteborg
Lisa Björklund
Bengt Åhlander
Susanne Gennow, Stockholm
Ingrid Melinder
Per Berggren
Per-Anders Ivert
Eva Norström
Christer Bergsten, Linköping
Verksamhetsberättelse 2006

2005
Clas Löfwall, Stockholm – ordförande
Lars Mouwitz, Göteborg – sekreterare
Mats Andersson, Göteborg
Lisa Björklund
Bengt Åhlander
Susanne Gennow, Stockholm
Ingrid Melinder
Per Berggren
Per-Anders Ivert
Eva Norström
Christer Bergsten, Linköping
Verksamhetsberättelse 2005

2004
Clas Löfwall, Stockholm – ordförande
Gerd Brandell, Luleå – sekreterare
Barbro Grevholm, Kristianstad
Bengt Johansson, Göteborg
Mikael Passare, Stockholm
Karin Wallby, Göteborg
Mats Andersson, Göteborg
Lisa Björklund
Bengt Åhlander
Verksamhetsberättelse 2004

2003 (ej bekräftat)
Sten Kaijser, Stockholm – ordförande första halvåret
Clas Löfwall, Stockholm – ordförande andra halvåret
Barbro Grevholm, Kristianstad – vice ordförande
Anders Öberg, Uppsala  – sekreterare
Mats Andersson, Göteborg
Lisa Björklund, Stockholm
Gerd Brandell, Lund
Bengt Johansson, Göteborg
Mikael Passare, Stockholm
Karin Wallby, Göteborg
Bengt Åhlander, Uddevalla

Verksamhetsberättelse saknas

2002
Sten Kaijser, Stockholm – ordförande
Barbro Grevholm, Kristianstad – vice ordförande
Anders Öberg, Uppsala  – sekreterare
Mats Andersson, Göteborg
Lisa Björklund, Stockholm
Gerd Brandell, Lund
Bengt Johansson, Göteborg
Mikael Passare, Stockholm
Karin Wallby, Göteborg
Bengt Åhlander, Uddevalla
Verksamhetsberattelse 2002

2001 (ej bekräftat)
Sten Kaijser, Stockholm – ordförande
Barbro Grevholm, Kristianstad – vice ordförande
Anders Öberg, Uppsala  – sekreterare
Mats Andersson, Göteborg
Lisa Björklund, Stockholm
Gerd Brandell, Lund
Bengt Johansson, Göteborg
Mikael Passare, Stockholm
Karin Wallby, Göteborg
Bengt Åhlander, Uddevalla
Verksamhetsberättelse saknas

2000
Hans Wallin, Umeå – ordförande
Barbro Grevholm, Kristianstad – vice ordförande
Gerd Brandell, Luleå – sekreterare
Gudrun Brattström, Stockholm
Maria Bjerneby-Häll, Linköping
Bengt Johansson, Göteborg
Christer Kiselman, Uppsala
Karin Wallby, Sollebrunn
Mikael Passare, Stockholm
Verksamhetsberättelse 2000

1999
Hans Wallin, Umeå – ordförande
Barbro Grevholm, Kristianstad – vice ordförande
Gerd Brandell, Luleå – sekreterare
Gudrun Brattström, Stockholm
Maria Bjerneby-Häll, Linköping
Bengt Johansson, Göteborg
Christer Kiselman, Uppsala
Karin Wallby, Sollebrunn
Mikael Passare, Stockholm
Ulla Dellien, Helsingborg
Verksamhetsberättelse 1999

1997-1998
Hans Wallin, Umeå – ordförande
Gerd Brandell, Luleå – sekreterare
Gudrun Brattström, Stockholm
Maria Bjerneby-Häll, Linköping
Barbro Grevholm, Kristianstad
Bengt Johansson, Göteborg
Christer Kiselman, Uppsala
Karin Wallby, Sollebrunn
Mikael Passare, Stockholm
Ulla Dellien, Helsingborg
SKM verksamhet 9798

….